„Ignacy Jan Paderewski – artysta i mąż stanu” i „Mali Czarodzieje”

kultura MOK w Siedlcach zaprasza uczniów siedleckich szkół i przedszkoli na kolejny cykl koncertów "Spotkania z muzyką. Małe Filharmonie".

Joanna Mikołajczuk

Opublikowano: 1 czerwca 2018 11:32 | Aktualizacja: 1 czerwca 2018 11:32

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 7 czerwca 2018 roku w godzinach 8:30, 9:30 i 10:30 w Sali Białej MOK, ul. Pułaskiego 6.

W 2018 roku będziemy obchodzić w Polsce 100-lecie odzyskania niepodległości. To wyjątkowe święto pragniemy uczcić programem poświęconym muzyce i postaci Ignacego Jana Paderewskiego — kompozytora, pianisty, męża stanu i pierwszego premiera niepodległej Polski. Nazywany „czarodziejem klawiatury" zyskał sławę i uznanie na całym świecie. Swoje szerokie kontakty za oceanem wykorzystał w interesie Polaków walczących o prawo do własnego państwa z dostępem do morza. Utwory fortepianowe i skrzypcowe Paderewskiego posłużyły artystom Baletu Dworskiego Cracovia Danza do stworzenia ciekawych obrazów tanecznych, odwołujących się do dzieciństwa tego wybitnego artysty i gorącego patrioty. Małym melomanom pragniemy podarować czarodziejski kufer, którego sekrety odsłonimy w programie pełnym atrakcji i niespodzianek - mówią organizatorzy.

Koncert „Ignacy Jan Paderewski – artysta i mąż stanu” i „Mali Czarodzieje” wykonają artyści Filharmonii Narodowej.

Wykonawcy:

  • Tancerze Baletu Dworskiego CRACOVIA DANZA:
  • Alicja PETRUS / Małgorzata NABRZESKA, Jan FEČKO / Filip ŚWIECZKOWSKI
  • Kornelia GRĄDZKA – skrzypce
  • Marta GUZIK – fortepian