Reklama

Reklama

Sołectwa z subregionu siedleckiego ze wsparciem samorządu Mazowsza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Mazowsze

Sołectwa z subregionu siedleckiego ze wsparciem samorządu Mazowsza - Zdjęcie główne

125 projektów doczeka się wsparcia | foto Mazowsze

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec 125 inicjatyw sołeckich z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego może liczyć na pomoc samorządu województwa mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla sołectw 2023”. Na ten cel władze regionu przeznaczyły ponad 1,2 mln zł.

Reklama

W ramach tegorocznej edycji programu „Mazowsze dla sołectw” wsparcie trafi do 36 gmin z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Wśród 125 dofinansowanych przez samorząd Mazowsza zadań znalazły się m.in. budowa placu zabaw dla dzieci w Gałkach (pow. węgrowski), modernizacja oświetlenia ulicznego we wsi Wólka Kałuska (pow. miński) czy remont świetlicy wiejskiej w Łączce (pow. siedlecki).

Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego, zauważa, że zgłaszane projekty są przykładem dobrej współpracy na linii mieszkańcy – samorząd. – Nikt nie zna swojej miejscowości lepiej niż jej mieszkańcy. Dlatego to właśnie oni wskazują najpilniejsze i najbardziej potrzebne zadania, a samorządy je realizują. Dla jednych najważniejsza jest budowa chodnika czy modernizacja oświetlenia ulic, dla innych – stworzenie miejsca do integracji.

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2023 – „Mazowsze dla sołectw 2023” gminy mogły ubiegać się o wsparcie do 10 tys. zł na inwestycje realizowane w poszczególnych sołectwach m.in. na tworzenie terenów zielonych, wzrost bezpieczeństwa mieszkańców, rozwój twórczości folklorystycznej czy budowę obiektów sportowych i turystycznych. Co ważne, szansę na otrzymanie pomocy miały tylko te sołectwa, które nie skorzystały z dofinansowania w ramach programu w latach 2018-22.

Z kolei Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego  zaznacza, że autorski program samorządu Mazowsza, jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i lokalnych samorządów. – Mazowszanie mają wiele ciekawych pomysłów i chętnie angażują się w ich realizację. To właśnie z myślą o nich powstał program Mazowsze dla sołectw by realizować małe, ale niezwykle ważne projekty, które dla lokalnych społeczności mają ogromne znaczenie.

W ramach programu „Mazowsze dla sołectw 2023” samorząd Mazowsza wesprze w sumie 755 inicjatyw sołeckich z całego regionu. Na ten cel w budżecie województwa zarezerwowano ponad 7,4 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy