Reklama

Reklama

Samorządowcy z powiatu siedleckiego odebrali czeki z Polskiego Ładu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec W poniedziałek, 25 lipca, w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim zorganizowano spotkanie, na którym przedstawiciele samorządów z powiatów: łosickiego, siedleckiego i sokołowskiego odebrali czeki na dotacje przyznane w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład – PGR.

Reklama

O pieniądze na inwestycje z tego źródła mogły ubiegać się gminy, na terenie których przed 1990 rokiem istniały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Do tego planowane zadania muszą być zlokalizowane konkretnie w miejscowościach, gdzie funkcjonował PGR. 

Gości powitała starosta  sokołowski Elżbieta Sadowska. W spotkaniu udział wzięli senator RP Waldemar Kraska, poseł Maciej Górski, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, kierownik siedleckiej delegatury MUW Anna Kaszuba i beneficjenci.

- Dopiero w tej chwili nasze państwo dostrzegło, że tereny, gdzie istniały PGR-y zostały mocno dotknięte podczas transformacji ustrojowej. Wtedy pracownicy i ich rodziny zostali pozostawieni samym sobie. U nas PGR-ów nie było dużo, ale w zachodniej i północnej Polsce bieda dotknęła wiele osób. Te 4 mld przeznaczone na dofinansowanie inwestycji na terenach popegeerowskich jest takim zadośćuczynieniem za ten czas, kiedy gminy i mieszkańcy znaleźli się w trudniej sytuacji i zostali pozbawieni środków do życia. Przypomnę, że dofinansowanie pokryć ma 98% kosztów zadań, to bardzo dużo – mówił senator Waldemar Kraska.

Parlamentarzyści podkreślali, że w ramach Polskiego Ładu na wschodnie Mazowsze trafiły ogromne pieniądze – ponad miliard złotych w tym roku.

- Charakterystyczne dla naszych programów rządowych jest to, ze to samorządowcy sami decydują na co chcą wydać dotacje. Najczęściej są to termomodernizacje i drogi, ale gmina Sterdyń zdecydowała się na budowę nowego urzędu gminy, gmina Korczew na ocieplenie bloków popegeerowskich, a miasto Sokołów Podlaski pieniądze przeznaczy na modernizację targowiska – dodał poseł Maciej Górski.

Z powiatu siedleckiego fundusze otrzymało osiem samorządów.
Powiat siedlecki dostał 5,87 mln zł na budowę drogi powiatowej Żelków – Chlewiska na odcinku Cisie-Zagrudzie – Chlewiska.
Gmina Korczew otrzymała 1,96 mln zł na termomodernizację osiedla bloków mieszkalnych w miejscowości Stary Bartków.
Gminie Kotuń przyznano 784 tys. zł Na przebudowę drogi gminnej – ul. Polnej w miejscowości Broszków.
Miasto i gmina Mordy dostała 2 mln zł na budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Radzików-Stopki.
Gmina Siedlce pozyskała 2 mln zł na rewitalizację części zabytkowego parku w Ostrówku na cele kulturalne i turystyczne.
Gmina Wiśniew otrzymała 2,94 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łupiny.
Gminy Wodynie  dostała 2 mln zł na modernizację dróg gminnych na swoim terenie.
Natomiast gmina Zbuczyn za pozyskane 2 mln zaplanowała budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Zawady w systemie zaprojektuj i wybuduj. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy