reklama
reklama

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Mazowsze

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza - Zdjęcie główne

Rekordowa edycja BOM | foto Mazowsze

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec Do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wpłynęło aż 475 projektów, z czego 113 w puli ogólnowojewódzkiej. Najwięcej, bo aż 67 pomysłów zgłosili mieszkańcy subregionu siedleckiego. Teraz czas na ocenę. Następnie mieszkańcy zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane.
reklama

Jak informuje Marta Milewska, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego, wiadomo już ile projektów wpłynęło do tegorocznej edycji BOM.

– Wiemy już, że udało nam się pobić w tym roku rekord, a tak naprawdę nie nam, tylko mieszkańcom Mazowsza. To pokazuje, że coraz lepiej rozumiemy, czym jest Budżet Obywatelski Mazowsza, coraz łatwiej przychodzi nam tworzenie projektów, a co najważniejsze mamy coraz więcej pomysłów. Dziękujemy za wszystkie zgłoszone projekty.

Łącznie wpłynęło aż 475 projektów, z czego 113 z puli ogólnowojewódzkiej. Najwięcej projektów złożyli mieszkańcy subregionu siedleckiego. Wpłynęło:

  • 67 projektów z podregionu siedleckiego;
  • 57 projektów z podregionu warszawskiego wschodniego;
  • 49 projektów z podregionu radomskiego;
  • 41 projektów z podregionu warszawskiego zachodniego;
  • 31 projektów z podregionu ciechanowskiego;
  • 31 projekty z podregionu ostrołęckiego;
  • 29 projektów z podregionu płockiego;
  • 29 projektów z podregionu żyrardowskiego;
  • 28 projektów z Warszawy.
Spośród wszystkich projektów zgłoszonych do BOM-u najwięcej, bo aż 128 dotyczyło kultury, ochrony zabytków i opieki nad nimi. Drugimi najczęściej zgłaszanymi przedsięwzięciami były te związane z edukacją publiczną (81 projektów) oraz z promocją i ochroną zdrowia (79 projektów). Nieco mniej, bo 68 pomysłów wpłynęło w kategorii kultura fizyczna i turystyka, a 43 dotyczyły transportu zbiorowego i dróg publicznych. W kategoriach ochrona środowiska i bezpieczeństwo publiczne wpłynęło po 17 projektów. 14 przedsięwzięć dotyczy pomocy społecznej i 11 zagospodarowania przestrzennego. Najmniej projektów wpłynęło w kategoriach wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej (10 projektów), modernizacji terenów wiejskich (cztery projekty) oraz polityki prorodzinnej (trzy projekty).

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama