Reklama

Reklama

Przedsiębiorcy z Mazowsza zostali wykluczeni?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UWMW

Przedsiębiorcy z Mazowsza zostali wykluczeni? - Zdjęcie główne

Władze Mazowsza będą interweniować | foto UWMW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec Zasady konkursowe programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej wykluczają ze wsparcia mazowieckich przedsiębiorców.

Reklama

– Apelowaliśmy do przedstawicieli rządu o wypracowanie takich zapisów, które umożliwią aplikowanie o środki również przedsiębiorcom z Mazowsza. Nasze stanowisko poparła Komisja Europejska, która uważa, że mazowieccy przedsiębiorcy również powinni być objęcie wsparciem. Niestety wygrała polityka – mówił marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Kryteria wyboru zostały przyjęte przez Komitet Monitorujący Program Polska Wschodnia 25 stycznia 2023 r. Zgodnie z nimi, o nawet 600 tys. zł na rozwój projektu będą mogły ubiegać się tylko przedsiębiorstwa, które zakończyły program inkubacji w poprzedniej edycji programu. Wśród nich nie może być zatem firm z Mazowsza.

Samorząd województwa mazowieckiego jednak się nie poddaje.

– Będziemy walczyć o traktowanie mazowieckich przedsiębiorców tak samo jak przedsiębiorców z innych regionów. Szczególnie teraz, kiedy mamy kryzys, wzrost cen energii, inflację i inne zjawiska uderzające w przedsiębiorców jest to bardzo ważne – stwierdził Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

– Nie zostawimy tak tej sprawy. Pozbawienie przedsiębiorców pieniędzy europejskich tylko dlatego że działają na Mazowszu, jest absurdalne. Będziemy apelować do rządu o zmianę tej decyzji – podsumowuje Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

W ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 do wykorzystania jest 2,6 mld euro. Z programu korzystać będzie sześć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, a także po raz pierwszy regionalna część województwa Mazowieckiego. Umożliwił to wprowadzony dzięki staraniom samorządu Mazowsza podział statystyczny regionu. Z programu skorzystają gminy, powiaty, przedsiębiorcy oraz instytucje otoczenia biznesu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy