reklama
reklama

Powiat siedlecki: Akcja cmentarz w Krzesku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Zbuczyn

Powiat siedlecki: Akcja cmentarz w Krzesku - Zdjęcie główne

Akcja na krzeskim cmentarzu | foto Gmina Zbuczyn

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół SiedlecAkcja cmentarz, czyli społeczne sprzątanie krzeskiej nekropolii po raz 20.
reklama

Zbliża się Święto Zmarłych. Najbliższe dni będą wypełniona refleksją i pamięcią o bliskich, którzy odeszli. W duchu polskiej tradycji odwiedzamy ich groby, pielęgnując wspomnienia i szacunek dla przodków.

W naszej gminie, coroczna „Akcja cmentarz”, organizowana przez Stowarzyszenie SOKiAL od 2005 roku, stała się nieodłącznym elementem tego okresu. Młodzież szkolna oraz mieszkańcy Krzeska i okolic chętnie gromadzą się przed dniem Wszystkich Świętych, by wspólnie uprzątnąć krzeski cmentarz i zatroszczyć się o zapomniane groby.

Na mogiłach zasłużonych dla społeczności lokalnej pojawiły się biało-czerwone flagi, symboliczne świadectwa wdzięczności. Tradycyjnie, po zakończeniu prac, uczestnicy spotkali się przy ognisku i spędzili wspólnie czas.

W akcję od lat zaangażowana są: Szkoła Podstawowa w Krzesku-Królowa Niwa, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet, Koło Gospodyń Wiejskich Przy Dworku w Krzesku Majątku oraz SOKiAL. W tym roku dołączyła także Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Izdebkach-Kosnach. Łącznie w pracach uczestniczyło ponad 100 osób! To absolutny rekord krzeskiej akcji. Młodzi wolontariusze przygotowali wiązanki, które upiększyły nagrobki byłych nauczycieli, uczniów, zasłużonych mieszkańców oraz zapomnianych grobów.

reklama

Dziękujemy Koła Gospodyń Wiejskich Przy Dworku Krzesk Majątek oraz Stowarzyszeniu Aktywnych Kobiet w Krzesku za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku i ogniska. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się posprzątać sporą część cmentarza i zadbać o opuszczone groby.

Ta akcja to nie tylko porządkowanie, ale i piękna lekcja patriotyzmu uczy najmłodszych, że pamięć o przodkach jest ważna i przede wszystkim, że jednoczy pokolenia i łączy przeszłość z teraźniejszością.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama