Reklama

Reklama

Potrzebny samochód dla niepełnosprawnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Caritas

Potrzebny samochód dla niepełnosprawnych - Zdjęcie główne

Trwa zbiórka na samochód | foto Caritas

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec 208 tysięcy złotych – tyle kosztuje nowy bus przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami, o który zabiega Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie. Obecny ma już 10 lat i niezwłocznie musi przejść na emeryturę. Pokonywał ponad 300 km dziennie, zabierając na zajęcia uczestników z aż 13 miejscowości. Caritas Diecezji Siedleckiej apeluje o wsparcie finansowe na zakup nowego pojazdu!

Reklama

Zakup samochodu to już konieczność. - Jeśli samochód nie będzie sprawny, nie będzie możliwości dowożenia podopiecznych do placówki. Jego dotychczasowe remonty pochłaniały znaczne środki z budżetu placówki – martwi się Elżbieta Zielińska-Gomółka, kierownik WTZ w Parczewie.

Placówka powstała w 2005 roku i jest miejscem pobytu dla 32 osób z terenu powiatu parczewskiego z różnymi typami niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym. Podopieczni mogą się tam rozwijać, rehabilitować, biorą udział w terapii i wyjazdach integracyjnych.

- Samochód, którym dowozimy obecnie osoby niepełnosprawne na zajęcia pokonuje bardzo długie trasy i coraz częściej się psuje, co powoduje problemy z dowozem naszych uczestników, dlatego wymaga już wymiany. Bardzo zależy nam także na bezpieczeństwie uczestników w trakcie podróży busem – podkreśla ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Warsztat otrzyma od PFRON dofinansowanie na zakup samochodu w kwocie 120 tys. złotych. Potrzebne jest jeszcze ok. 90 tys., aby zakup pojazdu doszedł do skutku.

Aby wesprzeć zakup samochodu należy wpłacić dowolną kwotę na konto Bank Spółdzielczy 86 8042 0006 0014 4560 2000 0010 z dopiskiem „Na zakup samochodu".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy