Reklama

Reklama

Gminy Bielany i Olszanka ze wsparciem samorządu Mazowsza

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UWMW

Gminy Bielany i Olszanka ze wsparciem samorządu Mazowsza - Zdjęcie główne

Wsparcie dla gmin z Mazowsza | foto UWMW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec Modernizacja dróg, termomodernizacja świetlic wiejskich i renowację zbiornika wodnego służącego małej retencji – to inwestycje w gminach Bielany i Olszanka, które otrzymały blisko 6,5 mln zł dofinansowania od samorządu Mazowsza. Umowy podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

Reklama

Modernizacja drogi w Starych Łepkach

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” zostanie przebudowana droga nr 2042W w miejscowości Stare Łepki w gminie Olszanka. W ramach inwestycji powstanie też kilometrowy odcinek nowej drogi. Zostanie położona nowa nawierzchnia z odwodnieniem, powstaną zjazdy do posesji oraz nowe przystanki autobusowe. Wymienione i uzupełnione będzie również oznakowanie pionowe.

Koszt inwestycji: 6 666 666,66 zł

Przyznana kwota dotacji: 4 000 000,00 zł

Termomodernizacje świetlic wiejskich

Ponad 4 mln zł pochłonie termomodernizacja świetlic wiejskich w miejscowościach Ruciany, Dmochy Rętki, Korabie i Wiechetki Małe. Prace będą polegały m.in. na ociepleniu ścian, dachów i podłóg oraz wymianie okien i drzwi zewnętrznych. Planowana jest również przebudowa systemów grzewczych. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel 2 mln zł w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

Koszt inwestycji: 4 200 000,00 zł

Przyznana kwota dotacji: 2 000 000,00 zł

Gmina Bielany z dofinansowaniem na drogę gminną i remont zbiornika wodnego

W miejscowości Wojewódki Górne zostanie zmodernizowana droga wewnętrzna, a w miejscowości Wojewódki Dolne retencyjny zbiornik wodny. Jego renowacja polegać będzie na oczyszczeniu z namułu i uformowaniu skarp. Na obie inwestycje samorząd Mazowsza przeznaczył w sumie blisko 400 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy