Reklama

Reklama

Gmina Zbuczyn: Będzie bezpieczniej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Straż Zbuczyn

Gmina Zbuczyn: Będzie bezpieczniej - Zdjęcie główne

Gmina Zbuczyn doczeka się nowego pojazdu | foto Straż Zbuczyn

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec Ukazała się właśnie lista OSP, które pozyskały dofinansowanie z MSWiA na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy trafi do Straży w Zbuczynie.

Reklama

Gdy zostanie zakupiony nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Zbuczyn, MAN zostanie przesunięty do OSP Rzążew, gdzie - po przeprowadzeniu gruntownej naprawy - jeszcze przez wiele lat będzie mógł służyć druhom w Rzążewie, zastępując kilkudziesięcioletniego Jelcza GCBA 6/32.

Wymiana pojazdu w OSP Rzążew znacznie wzmocni jednostkę i podniesie skuteczność jej działań. Wymiana samochodu ma w tym miejscu szczególne znaczenie, ponieważ od kilku lat w jednostce widoczny jest rosnący potencjał organizacyjny, w szczególności w postaci dużego zaangażowania młodych strażaków.

- Jednostki OSP w Zbuczynie oraz w Rzążewie funkcjonują na terenie jednej z największych pod względem powierzchni gmin rolniczych w kraju (liczy 43 miejscowości, które położone są na obszarze 211 km2, tj. 13,15 % powierzchni powiatu siedleckiego). Przez gminę Zbuczyn przebiegają ważne szlaki komunikacyjne – droga krajowa nr 2 o bardzo dużym natężeniu ruchu oraz linia kolejowa Warszawa – Brześć. Taka lokalizacja sprawia, że straż w Zbuczynie oraz w Rzążewie z roku na rok odnotowują rosnącą liczbę wyjazdów. Ilość wyjazdów OSP w Zbuczynie w ostatnich latach to ok. 100 rocznie na terenie gminy, przy czym występują również wyjazdy poza terenem gminy a nawet powiatu. Inwestowanie w zasoby sprzętowe OSP Zbyczyn i OSP Rzążew jest aktualnie niezwykle istotne, szczególnie z uwagi na przechodzącą w bezpośrednim sąsiedztwie tych miejscowści w niedalekiej przyszłości autostradę A 2 (planowane oddanie do użytku to koniec roku 2025). Dziękuję posłowi Krzysztofowi Tchórzewskiemu, senatorowi Waldemarowi Krasce oraz staroście Karolowi Tchórzewskiemu za osobiste zaangażowanie i wsparcie naszego samorządu w zakupie nowego samochodu dla OSP Zbuczyn - nie kryje radości wójt Hubert Pasiak, będący jednocześnie Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP.

- Gorąco popierałem wraz z senatorem Kraską zakup samochodu dla OSP Zbuczyn. Zakup nowoczesnego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z pewnością przyczyni się do skrócenia czasu dojazdu do poszkodowanych, a tym samym zwiększy szansę ocalenia ludzkiego dobytku oraz wartości szczególnej, jaką jest ludzkie życie. To ważna inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo mieszkańców gminy Zbuczyn, powiatu siedleckiego oraz podróżujących przez teren gminy Zbuczyn - podsumowuje poseł Krzysztof Tchórzewski.

O zakup nowego średniego samochodu do naszej jednostki gmina zabiegała od kilku lat. To inwestycja w bezpieczeństwo druhów, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców gminy. Radni Gminy Zbuczyn jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali potrzebę zakupu pojazdu i zabezpieczyli środki w budżecie na 2023 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy