reklama
reklama

Gmina Kotuń: Pożar i wybuchy w Ryczycy. Trwają intensywne czynności na miejscu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja Siedlce

Gmina Kotuń: Pożar i wybuchy w Ryczycy. Trwają intensywne czynności na miejscu - Zdjęcie główne

Ze stodoły zostało niewiele | foto Policja Siedlce

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec1 września w Ryczycy doszło do pożaru drewnianej stodoły i wielu niekontrolowanych wybuchów.
reklama

1 września po 17:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach otrzymał zgłoszenie o pożarze drewnianej stodoły w miejscowości Ryczyca, z której były słyszalne wybuchy. W związku z tym zachodziło podejrzenie, że wewnątrz budynku mogą znajdować się materiały wybuchowe więc niezwłocznie na miejsce została skierowana grupa minersko – pirotechniczna KMP Siedlce celem dokonania rozpoznania i zabezpieczenia terenu.

Na miejscu, w akcji gaśniczej brali udział strażacy okolicznych OSP oraz PSP Siedlce, którzy w trakcie gaszenia pożaru ujawnili na terenie posesji niewybuchy. Powiadomiono władze gminy Kotuń, jak również zadecydowano o ewakuacji mieszkańców okolicznych domów w promieniu 500 m od miejsca zdarzenia.

2 września rozpoczęły się intensywne czynności procesowe pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Siedlcach z udziałem policjantów sekcji minersko-pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu, grupy dochodzeniowo-śledczej KMP w Siedlcach, jak również biegłego z zakresu badań materiałów wybuchowych Laboratorium Kryminalistycznego Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim i patrolu saperskiego Sił Zbrojnych RP.

W zgliszczach budynku ujawniono ciało, które zabezpieczono do dalszych badań. Ze wstępnych informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynika, że to prawdopodobnie 20–letni mężczyzna, ale informację tę potwierdzą dopiero wyniki sekcji zwłok i  badań DNA.

Dotychczas na terenie posesji, na której doszło do pożaru zabezpieczono i wywieziono około 70 sztuk różnego rodzaju niewybuchów z okresu II wojny światowej. To głównie granaty, bomby, pociski, w tym dużego kalibru.

Cały czas trwa zagrożenie i na miejscu pracują służby i wojsko, które zabezpieczają kolejne materiały wybuchowe celem usunięcia ich z posesji. Dopiero po oczyszczeniu miejsca zdarzenia i wywiezieniu niebezpiecznych materiałów pirotechnicznych, ewakuowani mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich domów.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama