Reklama

Reklama

Duże wsparcie sejmiku dla powiatów sokołowskiego i węgrowskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UWMW

Duże wsparcie sejmiku dla powiatów sokołowskiego i węgrowskiego - Zdjęcie główne

Czeki rozdane | foto UWMW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec Aż 113 inwestycji z powiatów sokołowskiego i węgrowskiego otrzyma dofinansowanie z budżetu samorządu województwa. Łączna kwota wsparcia to ponad 43 mln zł. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Na modernizację dróg, wymianę oświetlenia ulicznego, budowę placów zabaw, modernizację strażnic OSP czy profilaktykę zdrowotną kobiet i nie tylko. Członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska podpisały umowy z beneficjantami.

Reklama

W tym roku samorząd województwa realizuje aż 20 autorskich programów wsparcia, w ramach których gminy i powiaty z Mazowsza mogą otrzymać dofinansowanie na realizację ważnych dla lokalnych społeczności inwestycji.

Blisko 35 mln zł na równomierny rozwój

Remonty dróg, budowa przedszkoli, modernizacja świetlicy wiejskiej czy rozbudowa remizy strażackiej – to tylko część z projektów, które decyzją radnych województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” w powiatach sokołowskim i węgrowskim.

Członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska podkreśla, że ten program daje samorządom duże możliwości. – Budowa dróg, przedszkoli, utworzenie pracowni rezonansu medycznego czy rozbudowa strażnic to nie tylko duże, ale przede wszystkim bardzo kosztowne inwestycje. Do ich realizacji oprócz dobrych chęci potrzeba przede wszystkim pieniędzy, a nie każda gmina może pozwolić sobie na duże wydatki. Dlatego pomagamy i wspieramy je środkami z naszego budżetu. 

Autobusy dla szkół

„Autobusy dla mazowieckich szkół” to nowy program wsparcia samorządu województwa, w ramach którego gminy z regionu mogły pozyskać środki na zakup autobusów dowożących dzieci do szkół. Wpłynęło 46 wniosków z całego województwa. Na zakup autobusów samorząd województwa przeznaczył ponad 13,3 mln zł. W powiatach sokołowskim i węgrowskim dofinansowanie otrzymały 2 gminy. Na ten cel władze regionu przeznaczyły prawie 600 tys. zł. – Ta kwota ułatwi gminom zakup autobusów szkolnych. Pomożemy w ten sposób lokalnym samorządom w realizacji ich ustawowego obowiązku, a uczniom zapewnimy komfortowy i bezpieczny dojazd do szkół – podkreśla Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Nowe place zabaw, chodniki i oświetlenie

„Mazowsze dla sołectw” to jeden z pierwszych programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego. Tylko w tym roku dofinansowanie w wysokości ponad 7,4 mln zł otrzyma 755 projektów z całego Mazowsza. 32 z nich zostaną zrealizowane w gminach powiatów sokołowskiego i węgrowskiego. Na ich realizację władze regionu przeznaczyły 320 tys. zł. Dzięki tym środkom powstaną nowe place zabaw, oświetlenie uliczne czy modernizacje świetlic wiejskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy