Reklama

Reklama

Blisko milion złotych wsparcia dla Węgrowa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mazowsze

Blisko milion złotych wsparcia dla Węgrowa - Zdjęcie główne

Skutki nawałnic zostaną naprawione | foto Mazowsze

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec W wyniku ulewnych deszczy, które przeszły nad Węgrowem w lutym, została uszkodzona infrastruktura drogowa oraz dach budynku Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Na naprawy samorząd Mazowsza przeznaczył blisko milion złotych. Ponadto decyzją Sejmiku Województwa Mazowieckiego dofinansowanie w wysokości 300 tys. zł przy zakupie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego otrzyma OSP Stary Lubotyń.

Reklama

Mazowsze wspiera Węgrów po nawałnicy

Przekazane wsparcie finansowe to odpowiedź samorządu Mazowsza na prośbę burmistrza Węgrowa. W lutym tego roku przez Węgrów przeszły nawałnice z opadami deszczu i silnym wiatrem, które spowodowały zniszczenia dachu budynku Węgrowskiego Ośrodka Kultury oraz drogi gminnej. W wyniku uszkodzenia dachu zalane zostały pomieszczenia na pierwszym piętrze budynku, a jego stan stwarza zagrożenie dla infrastruktury technicznej sali widowiskowej. Konieczna jest pilna naprawa dachu. Jak podkreśla Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego ta pomoc jest ogromnie ważna. – Jednym z efektów gwałtownych zmian klimatu są coraz częstsze i gwałtowniejsze anomalie pogodowe. Ze skutkami jakie pozostawiają po sobie żywioły muszą mierzyć się lokalne samorządy, co często jest dla nich zbyt dużym obciążeniem finansowym. Stąd nasza pomoc.

Silne opady deszczu spowodowały również zniszczenia w infrastrukturze drogowej. Największej i najpilniejszej naprawy wymaga droga gminna ul. Elizy Orzeszkowej o długości 800 m. Prace naprawcze będą polegały na usunięciu uszkodzeń nawierzchni, wykonaniu podbudowy i częściowo warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej. Burmistrz wskazuje, że szkody zostały oszacowane przez powołaną komisję do spraw szacowania strat na łączną kwotę ponad 1,1 mln zł, z czego 980 tys. zł przekaże samorząd Mazowsza.

OSP Stary Lubotyń z nowym wozem

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza druhowie z OSP Stary Lubotyń będą mieli nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Na ten cel z budżetu województwa zostanie przeznaczona kwota 300 tys. zł. Członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska zaznacza, że samorząd Mazowsza od ponad 15 lat doposaża mazowieckie jednostki OSP. – Tylko w zeszłym roku sprzęt specjalistyczny, samochody ratowniczo-gaśnicze i odzież ochrony indywidualnej trafiły do 463 jednostek OSP z Mazowsza. W subregionie siedleckim i powiecie mińskim dofinansowanie w wysokości blisko 1,8 mln zł otrzymało 116 jednostek OSP. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy