Reklama

Reklama

19 projektów z regionu siedleckiego i powiatu mińskiego dofinansowanych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mazowsze

19 projektów z regionu siedleckiego i powiatu mińskiego dofinansowanych - Zdjęcie główne

Sejmik Mazowsza dofinansuje 19 inwestycji | foto Mazowsze

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec Ponad 10,3 mln zł wsparcia otrzyma aż 141 projektów mazowieckich miast i gmin. Wśród nich znalazło się 19 projektów z regionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Będą pieniądze m.in. na audyty energetyczne, akcje edukacyjno-informacyjne i pikniki, badania jakości powietrza, zakup systemów monitorowania czy czyszczenie ulic na mokro.

Reklama

Walka o jakość powietrza na Mazowszu trwa. Właśnie została rozstrzygnięta piąta edycja programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2023”. Jak podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa, duża liczba wniosków złożona do programu pokazuje, że mazowieckie samorządy coraz bardziej dbają o jakość powietrza. – W tym roku wpłynęły do nas aż 272 wnioski. Niestety nie wszystkie pozytywnie przeszły ocenę merytoryczną, jednak ta liczba świadczy o coraz większym zaangażowaniu miast i gmin. Po weryfikacji i ocenie merytorycznej zdecydowaliśmy o dofinansowaniu 141 projektów, na które przeznaczyliśmy ponad 10,3 mln zł.

Budowa ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych w gminie Stara Kornica, zakup zamiatarki drogowej na potrzeby miasta i gminy Łosice czy czyszczenie i mycie na mokro ulic Garwolina – to projekty, które mogą w tym roku liczyć na dofinansowanie z budżetu samorządu województwa. Członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc zauważa, że różnorodność zgłoszonych projektów jest duża. – Wśród 141 tegorocznych inwestycji wspartych w ramach naszego programu znalazło się 19 inicjatyw z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego. Świadczy to o dużej świadomości mieszkańców na temat ochrony powietrza i konieczności wprowadzania proekologicznych rozwiązań, które zaprocentują w przyszłości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy