Reklama

Reklama

12 ogródków działkowych z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego ze wsparciem sejmiku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Mazowsze

12 ogródków działkowych z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego ze wsparciem sejmiku - Zdjęcie główne

Sejmik Mazowsza wspiera działkowców | foto Mazowsze

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dzieje się wokół Siedlec „Zefirek” w Garwolinie, „Ustronie” w Siedlcach, „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim to 3 spośród 12 ogrodów działkowych w subregionie siedleckim i powiecie mińskim, do których trafi wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla działkowców 2023”. Dzięki pomocy samorządu województwa mazowieckiego działkowcy m.in. przeprowadzą remonty alejek, zainwestują w montaż lamp solarnych czy zmodernizują systemy monitoringu. Na ten cel władze regionu przeznaczyły ponad 209 tys. zł.

Reklama

W tegorocznej edycji „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców – Mazowsze dla działkowców 2023” pomoc finansowa trafi do 37 gmin. Marszałek Adam Struzik podkreśla, że wsparcie umożliwi przeprowadzenie najpilniejszych inwestycji. – Ogródki działkowe to doskonałe miejsca do wypoczynku i kontaktu z przyrodą. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań zmierzających do ich udoskonalania. Rozbudowa infrastruktury, remonty czy nowe nasadzenia – wszystko to wpływa na poprawę walorów estetycznych, ale też sprawia, że spędzanie czasu na działce jest przyjemniejsze.

O wsparcie mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, na których terenie funkcjonują rodzinne ogrody działkowe. Maksymalna kwota wsparcia nie mogła przekroczyć 20 tys. zł. Ostatecznie wnioski do programu złożyło 37 gmin i decyzją radnych województwa wszystkie aplikujące samorządy otrzymały dofinansowanie. Wsparcie władz Mazowsza w wysokości ponad 1,6 mln zł umożliwi realizację inwestycji na terenie 100 mazowieckich ROD. 12 z nich zostanie zrealizowanych na terenie ROD z subregionu siedleckiego i powiatu mińskiego.

Jak zauważa członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, inicjatywa spełnia swoje zadanie. – Ten program realizujemy od 5 lat. W tym czasie dzięki naszemu wsparciu udało się wykonać 393 projekty. W tym roku dojdzie kolejnych sto. To pokazuje, jak bardzo są potrzebne tego typu inicjatywy i że wspólnie możemy zrobić dużo więcej. Tym bardziej że z efektów korzystają zarówno rodziny z dziećmi, jak i seniorzy czy osoby z niepełnosprawnościami.

Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego wyjaśnia, jakie inwestycje mogą być realizowane w ramach programu „Mazowsze dla działkowców 2023”. – Są to m.in. budowa, odbudowa, modernizacja i remont infrastruktury ogrodowej, m.in. sieci wodociągowej i elektrycznej, monitoringu, parkingów, ścieżek rowerowych, oświetlenia czy ogrodzeń. Dofinansowaliśmy również projekty aranżacji terenów zielonych, nowe nasadzenia, oczka wodne, deptaki, place zabaw czy skwery.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy