Reklama

Reklama

Radni opozycyjni nie przyszli na sesję absolutoryjną. Starosta łęczyński: "Przykro"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radni opozycyjni nie przyszli na sesję absolutoryjną. Starosta łęczyński: "Przykro" - Zdjęcie główne

Krzysztof Niewiadomski (PiS)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni opozycji jak jeden mąż nie przyszli na sesję, w czasie której mieli głosować nad udzieleniem wotum zaufania i absolutorium dla starosty Krzysztofa Niewiadomskiego (PiS), a te uchwały należy podjąć do końca lipca.

Reklama

 

Na dzisiejszej sesji radni mieli głosować nad uchwałami w sprawach: wotum zaufania dla starosty Krzysztofa Niewiadomskiego (PiS) i udzielenia mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 r. Sesja jednak nie mogła się odbyć z powodu braku kworum.

W sali konferencyjnej starostwa pojawili się: Jadwiga Jaskułecka, Piotr Rybak i Arkadiusz Biegaj z PiS oraz Małgorzata Więcławska-Siwek i Bożena Kornatka z PO.

Zdalnie połączyli się Michał Woźniak i Adam Niwiński z PiS i Paweł Woliński (PO).

Sesja musiała zostać przerwana, zanim w ogóle się zaczęła, bo zgodnie ze statusem powiatu łęczyńskiego „rada może rozpocząć obrady oraz podejmować uchwały tylko w obecności co najmniej połowy swego ustawowego składu”.

Rada Powiatu Łęczyńskiego liczy 17 członków. Zatem, aby odbyła się sesja i radni mogli podejmować wiążące decyzje w obradach musi wziąć udział dziewięciu radnych.

Z powodu braku kworum przewodniczący rady Arkadiusz Biegaj ogłosił sesję na 23 lipca (tematami absolutorium i wotum zaufania radni muszą się zająć do końca tego miesiąca).

Na sesję nie przyszli Krystyna Wiśniewska, Roman Cholewa i Artur Choma z PSL, Teodor Kosiarski i Andrzej Kanaszewski ze Wspólnej Sprawy oraz Szymon Czech, Piotr Jastrzębski, Arkadiusz Onyszko i Mirosław Tarkowski z koła Porozumienie.

Już po przerwaniu sesji starosta Niewiadomski podziękował radnym, którzy byli obecni na sesji absolutoryjnej.

- Przykro jest, że najważniejsza sesja w roku, rady powiatu, jest bojkotowana przez część radnych. Albo epidemia tak zadziałała – powiedział starosta.

- Ale też nieskorzystanie z formy online... Jest przykro. Myślę, że to ma jakieś odbicie w tym w jakiś sposób, to, co zarząd robi, czyli jest to utrudnienie dla nas. Mamy plany, przedsięwzięcia, które chcemy złożyć projekty do końca tego miesiąca w nowym programie lokalnych inwestycji strategicznych, że są inne interesy, trudno powiedzieć właściwie co. Mamy nadzieję, że nie choroba, nie epidemia jest tutaj najistotniejsza i zdrowie, bo zdrowie właściwie jest najważniejsze – stwierdził Niewiadomski (cytat dosłowny, bez redaktorskiej ingerencji).

Pisząc o przynależności radnych podajemy nazwy komitetów wyborczych, z których startowali w 2018 r.

Dlaczego opozycyjni radni nie przyszli na sesję i czy przyjdą na następną? - tego dowiecie się z papierowego wydania „Wspólnoty Łęczyńskiej” - od wtorku 20 lipca w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego.

 

 

 

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy