Mazovia w półfinale!

Mazovia w półfinale! - Zdjęcie główne

Aż 120 minut potrzebowali gracze Roberta Stelmacha i Roberta Gójskiego, by pokonać Oskar Przysucha | foto https://www.facebook.com/Mazovia1925/

Sport Aż 120 minut potrzebowali gracze Roberta Stelmacha i Roberta Gójskiego, by pokonać Oskar Przysucha.

Piłkarze Mazovii Mińska Mazowiecki w regulaminowym czasie remisowali 1:1 z gospodarzami ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Kwadrans przed końcem Krytian Przybyrowki zagrał do Wojciecha Wociala, a ten doświadczony zawodnik otworzył wynik. Miejscowi wyrównali po rzucie karnym w 84 minucie. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Nasi mieli nieco łatwiej, gdyż gracz Oskara w 87 minucie obejrzał czerwoną kartkę.

Przewaga liczebna przy wysokiej temperaturze okazała się zbawienna. W drugiej połowie starcia "Maza" dopięła swego. W ciągu siedmiu minut ekipa z Mińska Mazowieckiego strzeliła trzy bramki. Zaczął Marcin Kacprowicz po asyście Krystiana Przybyrowskiego, a następnie ten gracz zaliczył dwupak po podaniach od Wociala. W samej końcówce sędzia jeszcze raz sięgnął po czerwony kartonik. W 119 minucie Jarosław Krajewski po dwóch żółtych kartkach musiał opuścić plac boju.

- Udało się. Konsekwentną i cierpliwą grą do końca spotkania zmęczyliśmy przeciwnika i w dogrywce dobiliśmy ich trzema bramkami. Samo spotkanie było dosyć wyrównane z okazjami do zdobycia gola po obu stronach. Upał oczywiście dawał się we znaki, ale zmiennicy dali dużo jakości. Trzeba obiektywnie powiedzieć, że w meczu główną rolę odegrał sędzia. Dużo niepotrzebnych kartek i niezrozumiałych decyzji w jedną jak i drugą stronę. Każdy jest człowiekiem i może i oczywiście mylić, ale dzisiaj tych pomyłek było zdecydowanie za dużo - mówi Jarosław Krajewski, zawodnik Mazovii.

W półfinale nasi zagrają z Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, który okazał się lepszy od Mszczonowianki Mszczonów. Spotkanie zostało zaplanowane na 11 lipca na godz. 12.

Oskar Przysucha - Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:1 (0:0, 0:0)

Bramki: 84' (k) - Wocial 74', Kacprowicz 108', Przyborowski 112', 115'.

Mazovia: Pusek - Staska, Grabek, Sikorski (107' Pędowski), Gańko, Słowik, Zatorski, Przyborowski, Parobczyk (74' Krajewski), Nojszewski (65' Kacprowicz), Wocial.

Żółte kartki: Staska, Wocial, Słowik, Nojszewski.

Czerwone kartki: 87', za faul - Krajewski 119', za dwie żółte kartki.