Wsiadł za kierownicę mając ponad 3 promie

region Sprawcą zdarzenia drogowego był nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna miał ponad 3,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

KMP w Siedlcach/J.D.

Opublikowano: 10 maja 2018 08:19 | Aktualizacja: 10 maja 2018 08:19

We wtorek po godz. 6:00 policjanci z Komisariatu Policji w Mordach zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło w rejonie miejscowości Mordy Kolonia.

Po dotarciu tam okazało się, że kierujący seatem zjechał do przydrożnego rowu i na szczęście nikomu nic się nie stało. Funkcjonariusze zauważyli, że kierujący autem jest pod znacznym wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło przypuszczenia mundurowych. W jego trakcie okazało się, że 44-letni mężczyzna ma w wydychanym powietrzu ponad 3,6 promila alkoholu. Ponadto ustalono, że nieodpowiedzialny kierowca nie posiada uprawnień do kierowania.

Kierujący trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy, a jego pojazd został zholowany na parking na koszt właściciela. W najbliższym czasie mężczyzna będzie musiał ze swego zachowania wytłumaczyć się przed Sądem, a grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.