SIEDLCE Powstał album prezentujący zbiory Muzeum Diecezjalnego

region 10 lipca w Siedlcach zaprezentowano pierwszy taki album wydany przez tę placówkę.

Diecezja Siedlecka

Opublikowano: 15 lipca 2020 09:10 | Aktualizacja: 15 lipca 2020 09:10

 - Ten album pokazuje, że Muzeum ma duszę” - tak mówił podczas promocji książki przedstawiającej zbiory Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach, Juliusz Chrościcki prof. zwyczajny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przewodniczący rady Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach.  

 

- Chodzi o pokazanie całego zestawu przedmiotów, które są w Muzeum Diecezjalnym. Te najcenniejsze rzeczy są pokazane wśród innych, może nie tak wielkich artystycznie ale także ważne, m.in. sztuka Unitów” kontynuował prof. Chrościcki. Chwalił także wysoki poziom edytorski oraz bardzo starannie dobrany teks i ilustracje.

 

W promocji uczestniczył także udział polski historyk sztuki, profesor Uniwersytetu Warszawskiego Jerzy Miziołek, który także nie krył zachwytu nad albumem. Zachęcił aby prześledzić tę książkę i zwrócić uwagę na jej układ, który zaczyna się od dzieł wybitnych a kończy się na arcydziełach.

 

Dyrektor Muzeum Diecezjalnego ks. Robert Mirończuk zaprezentował obecnym tę pozycję książkową omawiając poszczególne rozdziały a Mirosław Zdrodowski, który zajmował się stroną graficzną opowiedział o dwuletniej pracy nad tym albumem.

 

Promocja książki pod tytułem  „Zbiory Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Nie tyko El Greco” odbyła się w auli Liceum Katolickiego .Album można już nabyć w siedzibie Muzeum Diecezjalnego.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.