Reklama

Reklama

Nowi funkcjonariusze w szeregach mazowieckiej Policji

Opublikowano: czw, 29 mar 2018 07:09
Autor: | Zdjęcie: www.spidersweb.pl

Nowi funkcjonariusze w szeregach mazowieckiej Policji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria <b>35 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego. Wczoraj odbyło się ich uroczyste ślubowanie, które przyjął Komendant Wojewódzki Policji insp. Tomasz Michułka. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, po którym rozpoczną służbę w jednostkach mazowieckiego garnizonu Policji.</b>

Reklama

Wczoraj w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której ślubowało 35 nowo przyjętych funkcjonariuszy Policji. W tej grupie jest 9 kobiet. Mimo, że początkowo planowany był nabór 15 osób, to limit przyjęć został zwiększony o ponad 130%. Taka sytuacja będzie występować przy każdej kolejnej rekrutacji jeżeli będzie wielu chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi. W roku 2018 Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu planuje jeszcze przyjąć do służby 137 nowych funkcjonariuszy w trybie trzech naborów.

Policjantów przywitał Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka. Szef mazowieckich policjantów podkreślił jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim nowym funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Natomiast rodzinom nowych stróżów prawa pożyczył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Korzystając z okresu przedświątecznego komendant w ciepłych słowach złożył życzenia radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Do życzeń dołączyła się także Wiceprzewodnicząca Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu podinsp. Aneta Pawlińska.

Podczas procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobyła post. Marta Szymańczak uzyskując 179 punktów na 220 możliwych. Gratulujemy doskonałego wyniku! Posterunkowy Szymańczak służbę będzie pełniłć w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych naszego województwa i tam pełnić będą dalszą służbę.

Funkcjonariusze po szkoleniu, służyć będą w 14 jednostkach naszego garnizonu (w Ostrołęce – 1, Ostrowi Maz. - 1, Płocku – 5, Płońsku – 1, Radomiu – 1, Siedlcach - 3, Sochaczewie - 1, Sokołowie Podlaskim - 1, Węgrowie – 1, Wyszkowie – 3, Żyrardowie – 6, SPPP w Płocku – 4, SPPP w Radomiu – 6, KWP zs. w Radomiu - 1).

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.