Zagra mistrz gitary

0
Koncert już 12 lipca

W piątek pod muralem CKiS wystąpi Leszek Cichoński.

To ceniony polski gitarzysta, kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów. Został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie „Guitar Award 2014”. Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie, m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. Współpracował m.in. z: Tadeuszem Nalepą, Wojciechem Karolakiem oraz amerykańskimi bluesmanami, w tym Carlosem Johnsonem i Johnem „Broadway” Tuckerem. Dzielił scenę z gigantami takimi jak Steve Morse, Hiram Bullock i Steve Vai. 2 jego albumy były nominowane do prestiżowej nagrody Fryderyki 2009 i 2012.

Najbardziej spektakularnym z przedsięwzięć Leszka Cichońskiego jest „Thanks Jimi Festival” i Gitarowy Rekord Guinnessa, który co roku 1 maja organizuje we Wrocławiu. W 2018 r. zagrało tam razem 7411 gitarzystów, bijąc ponownie własny rekord i ponad 3-krotnie poprzedni amerykański rekord Guinnessa.

W programie swoich koncertów artysta wykonuje własne wersje standardów blues-rockowych i jazzowych, utworów BB Kinga, Robbena Forda, Jimiego Hendrixa i Tadeusza Nalepy, a także autorskie kompozycje. W Siedlcach będą mu towarzyszyć: Tomasz Grabowy (bas), Tomasz Jędrzejewski (klawisze) i  Łukasz Sobolak (perkusja). Początek koncertu o godz. 21.00. Wstęp wolny.