Oszuści udają policjantów

0

Do Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach dotarł właśnie sygnał o telefonie, jaki odebrał mieszkaniec Siedlec, od rzekomego policjanta, który informował, że zagrożone są oszczędności rozmówcy.

Mamy zgłoszenie o przypadku, kiedy do mieszkańca naszego miasta zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika Poczty Polskiej mającego dostarczyć przesyłkę. Pytał o dane personalne. Po chwili siedlczanin odebrał kolejny telefon. Dzwoniący mężczyzna podał się za policjanta i stwierdził, że osoba przedstawiająca się jako pracownik poczty to oszust oraz że zagrożone są środki finansowe rozmówcy przechowywane na koncie bankowym. Na szczęście w momencie, gdy mieszkaniec naszego miasta zorientował się, że ma do czynienia z oszustem, rozłączył rozmowę. W związku z opisanym wyżej przypadkiem informujemy i przypominamy, że policjanci nigdy nie załatwiają tego typu spraw telefonicznie.

W żadnym wypadku nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym osobom i nie przelewamy ich na wskazane przez nich konta bankowe. Najlepszym zaś posunięciem będzie skontaktowanie się z Komendą Miejska Policji w Siedlcach na numery alarmowy 112  lub 25 643 23 60 i zgłoszenie zaistniałej sytuacji.