„Nasza Krew – Nasza Ojczyzna"

0

„Nasza Krew – Nasza Ojczyzna", pod takim hasłem w dniach 15 października - 21 grudnia 2018 r. trwa Ogólnopolska Akcja Honorowego Krwiodawstwa służb mundurowych dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


Celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.

Ponadto, zwrócenie uwagi na osobę funkcjonariusza ma szczególne znaczenie w odniesieniu do Narodowego Święta Niepodległości. Funkcjonariusz państwowy dbający o praworządność i bezpieczeństwo obywateli może i powinien być kojarzony z niesieniem pomocy.

 

Nie jest to pierwsza w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa siedleckich formacji mundurowych, 08 marca br., w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą" krew oddało 49 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach oraz Zakładu Karnego w Siedlcach, łącznie tego dnia oddano ponad 22 litry życiodajnego płynu.

Policjanci, strażacy, żołnierze, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz innych formacji mundurowych, chętnie włączają się w akcje pomocowe, podkreślając, że ten bezinteresowny gest daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim staje się bezcennym darem dla tych, którzy go potrzebują.

 

Nie tylko służby mundurowe, ale wszyscy chętni do oddania swojej krwi dla ratowania życia ludzkiego mogą to uczynić w Terenowym Oddziale Nr 46 Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Formińskiego 14 w Siedlcach, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 13.00, podając hasło „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna".

 

Zapraszamy, również wszystkich chętnych do udziału w akcji honorowego oddawania krwi dla uczczenia  100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w mobilnym punkcie poboru krwi w dniu 04 grudnia 2018, w godzinach 9.00 13.00, na parkingu przed Zakładem Karnym w Siedlcach. ul. Piłsudskiego 47.