Dzięki internautom ustalono sprawcę kradzieży

0
Fot.: Policja

Jakiś czas temu na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach opublikowaliśmy wizerunek kobiety , która dokonała  kradzieży w jednym ze sklepów siedleckiej galerii. Dzięki wskazaniu  internauty   ustalona została tożsamość  kobiety.

Po opublikowaniu nagrań z zapisu monitoringu  zarówno na stronach policyjnych jak i w siedleckich mediach  wizerunku kobiety,  która dokonała  kradzieży ubrań o wartości ponad 900 zł w sklepie  „ SMYK” w siedleckiej galerii  z  Komendą Miejska  Policji w Siedlcach skontaktowała się osoba pragnąca zachować anonimowość. Poinformowała , że zna  widoczną na nagraniu kobietę  i wskazała miejsce jej zamieszkania. Policjanci niezwłocznie udali się pod podany  adres, gdzie zastali sprawczynię  kradzieży. Osoba ta była ogromnie  zdziwiona wizytą siedleckich stróżów prawa.  Okazało się , że to 41 letnia mieszkanka powiatu otwockiego. Kobieta przyznała się do winy , dobrowolnie poddała się zaproponowanej przez prokuratora karze grzywny w  wysokości 1000 zł oraz obowiązkowi pokrycia kosztów postępowania przygotowawczego. Z wyjaśnień złożonych przez wymienioną wynikało , że ubrania dziecięce ukradła z myślą o swoich pociechach ale nie były to odpowiednie dla jej dzieci  rozmiary. Rzeczy  te sprzedała  przygodnie spotkanym osobom.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach dziękuje osobie która przyczyniła się  do ustalenia tożsamości sprawczyni kradzieży. Dziękujemy także siedleckim  mediom i portalom  społecznościowym  za aktywne wspieranie naszych  działań w zakresie poszukiwania  sprawców  przestępstw.