Kronika poprzedniego tygodnia

0
Fot.: Policja

Kradzież  z włamaniem

W nocy z 11/12 .10.18r w jednej z podsiedleckich miejscowości , na terenie f-my transportowej   dokonano  włamania i kradzieży samochodu ciężarowego renault Magnum  , gdzie w części ładunkowej  znajdowało  24 szt europalet z towarem w postaci : kawy , herbaty , szampana o wartości  ponad 200 tys zł na szkodę przedsiębiorcy  zlecającego transport. Pojazd  wraz z towarem został  odnaleziony przez policjantów  na terenie działania KPP Grójec.

Kradzież

 W nocy 12/13.10.18 w Siedlcach  nieustalony sprawca dokonał kradzieży  z naczepy m-ki Kógel  nowego koła zapasowego o wartości  1500zł na szkodę właściciela pojazdu .

Posłużenie się kartą bankomatową

W dn 11.10.18  nn sprawca przywłaszczył kartę bankomatową zagubioną przez jej właścicielkę 66 letnią mieszkankę  Siedlec , a następnie posługując się kartą dwukrotnie zapłacił za zakupy  w sklepach , na łączna kwotę ponad 50 zł.

Naruszenie zakazu

W Siedlcach na ul. Brzeskiej policjanci  Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli  Forda Mondeo. Kierowca lat 32 , mieszkaniec powiatu siedleckiego prowadził auto  pomimo orzeczonego przez SR w Siedlcach zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych .Kierowca był trzeźwy.

Osoba poszukiwana

Policjanci KP Skorzec  na podstawie Listu Gończego wydanego przez SR w Mińsku Mazowieckim zatrzymali 36 letniego mieszkańca  powiatu siedleckiego  celem odbycia 8 m-cy pozbawienia wolności .

Uszkodzenie mienia

 W nocy 11/12.10.18  na jednym z osiedli mieszkaniowych w Siedlcach nn sprawca dokonał  uszkodzenia dwóch aut :BMW – poprzez wgniecenie i zarysowanie  tylnych prawych drzwi na szkodę 39 letniej właścicielki ( wartość strat określono wstępnie na ponad 4 tys zł) oraz  Forda Fiestę – poprzez zarysowanie przedniego błotnika , przednich i tylnych drzwi oraz tylnego błotnika na szkodę 59 letniej  mieszkanki  Siedlec( wartość strat  ok. 1800 zł).

Nietrzeźwy kierujący

 14.10.18r  policjanci  Wydz. Ruchu Drogowego w Siedlcach na ul. Warszawskie zatrzymali do kontroli  42 letniego mężczyznę, mieszkańca  Siedlec , kierującego  Oplem .Był on pod wpływem alkoholu – ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.