Trzy miesiące aresztu dla sprawców rozboju

0

Wczoraj Sąd Rejonowy w Siedlcach zdecydował o areszcie wobec dwóch siedlczan (35 i 40 lat) pobili i okradli młodego mężczyznę.

W ostatni dzień września 28-letni mieszkaniec Siedlec postanowił napić się nieopodal jednego z siedleckich akademików. Kiedy opróżniał butelkę został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Zażądali oni od niego pieniędzy. Przewrócili go na ziemię i pobili. Napastnicy zabrali ofierze telefon komórkowy oraz pieniądze. Poszkodowany zgłosił sprawę policji. Podczas przesłuchania podał w miarę dokładny opis napastników.

Opisywane przez poszkodowanego osoby wydały się policjantom znajome. Podczas przeprowadzonego w trakcie postępowania okazania pokrzywdzony bez wahania wskazał na mężczyzn, których wytypowali do sprawy siedleccy policjanci. Okazało się się, że to doskonale znani siedleckiej policji mieszkańcy miasta w wieku 35 i 40 lat.

Napastnikom przedstawiono zarzuty rozboju, za co grozi do 12 lat więzienia. Wczoraj Sąd Rejonowy w Siedlcach zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.