Głośne czytanie w MBP

0

Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Uczestnikami spotkania była I klasa ze Szkoły Podstawowej numer 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach. Uczniowie przyszli, aby posłuchać głośnego czytania, poczytać i podyskutować o książkach.

Na początku spotkania dzieci zrobiły przegląd nowości wydawniczych, które trafiły do Biblioteki dzięki dotacji przyznanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nowe książki wzbudziły duże zainteresowanie i niebywałe emocje. 
Do głośnego odczytania wybrana została książka Oliver’a Jeffers’a O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki. Po wysłuchaniu opowieści dzieci już na 100% wiedziały, że zamiast zjadać książki, warto je czytać.

W Polsce "Dzień Głośnego Czytania" ma już 17-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa.
Czytajmy dzieciom codziennie !