Dzień Kropki w Filii nr 5!

0

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, którego celem jest wzbudzanie u dzieci pomysłowości, zachęcanie ich do tworzenia i działania, a także do pokonywania własnych ograniczeń. Ideą tego dnia jest pokazanie, że każdy coś potrafi, każdy ma jakiś talent, tylko trzeba w siebie uwierzyć.

Peter H. Reynolds w 2003 r. wydał książkę pt. „Kropka”, w której to mała dziewczynka imieniem Vashti nie wierzy we własne możliwości, ale dzięki nauczycielce plastyki i malutkiej kropce odkrywa w sobie talent do rysowania przeróżnej wielkości kolorowych kropek, a także pomaga kolejnej osobie odkryć jej mocne strony. Historia dziewczynki zainspirowała nauczycieli na całym świecie, i tak w 2008 roku zapoczątkowali oni święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Z okazji tego niezwykłego i jakże pięknego święta Filia nr 5 przygotowała zajęcia, podczas których Żabki i Smerfy z Miejskiego Przedszkola nr 25 w Siedlcach wysłuchały inspirującej historii małej Vashti oraz miały możliwość porozmawiania o talentach drzemiących w każdym z nich, które umieszczane były na Drzewie Talentów. Przedszkolaki na pamiątkę pierwszej kropki Vashti narysowały również własne dzieła, by pokazać, że każdy z nas musi w siebie uwierzyć.

Dzień Kropki to idealny pretekst by słowa ‘Nie potrafię’ przekształcić w ‘Potrafię’ i od tej pory cieszyć się swoimi codziennymi sukcesami.