Dwa razy Grand Prix dla tancerzy LUZ na Międzynarodowym Festiwalu w Wilnie

0
Dwa razy Grand Prix dla tancerzy LUZ na Międzynarodowym Festiwalu w Wilnie. Fot. nadesłane

Wielki sukces odnieśli tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ na Międzynarodowym Festiwalu Tańca SPACE, który odbył się w 14 kwietnia w Wilnie na Litwie.

LUZ zaprezentował dwie etiudy choreograficzne: w kategorii juniorów wystąpił duet Marcelina Karolewska i Gabriela Remiszewska z etiudą pt. "Talk with me" oraz formacja contemporary w układzie "Lonellines on the street". Oba układy wywalczyły pierwsze miejsca i tym samym zostały nominowane do Grand Prix Festiwalu. Komisja sędziowska jednogłośnie przyznała duetowi, a następnie formacji LUZ Grand Prix Festiwalu w swoich kategoriach, co jest ogromnym sukcesem siedleckich tancerzy.

Marcelina i Gabriela rywalizowały z siedemnastoma innymi duetami, ale to ich prezentacja wywarła na komisji największe wrażenie. Do późnych godzin wieczornych rozgrywała się natomiast kategoria, w której startowała formacja juniorów. Komisja sędziowska po występie LUZu nie kryła swego wzruszenia z przesłania płynącego z ich tańca. Tancerze z siedleckiego LUZu odbierali statuetki przy wielkiej owacji całej publiczności oraz jurorów.

Autorami choreografii są kierownik i choreograf FTN LUZ Joanna Woszczyńska i Bartek Woszczyński. Tym samym tancerze powtórzyli swój sukces z ubiegłego roku, gdzie Grand Prix Festiwalu w Wilnie wywalczyła etiuda pt. Gramofon w kategorii dzieci.

Wszystkim artystom LUZ gratulujemy!