Spotkanie z Powiatową Radą Kombatancką w Siedlcach

0

Tradycyjnie w dniu Święta Kobiet 8 marca odbywa się spotkanie Starosty Siedleckiego z Powiatową Radą Kombatancką w Siedlcach.

Spotkania, inicjowane przez Przewodniczącego Powiatowej Rady Kombatanckiej w Siedlcach Pana Ryszarda Chraniuka, odbywa się co roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Jest to doskonała okazja do złożenia życzeń członkiniom Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych. W tym roku na zebranych oprócz słodkich upominków czekał występ młodzieży z Zespołu Oświatowego w Stoku Lackim i II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi.Starosta Siedlecki podkreślił jak ważna jest pamięć o naszej historii i ludziach, którzy ja tworzyli. To, że dziś żyjemy w niepodległym kraju zawdzięczamy naszym rodakom, którzy o tę wolność walczyli.

- Dziękuje Państwu, że przyjęliście nasze zaproszenie i dziś wspólnie możemy świętować ten jeden z najpiękniejszych dni jakim jest Dzień Kobiet – podsumował Starosta.Wszyscy zebrani zostali zaproszeni na koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który odbędzie się już 23 marca w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach oraz Rodzinną Majówkę na Ludowo w dniu 20 maja w Domu Pracy Twórczej w Chlewiskach.