Kobieta za kierownicą łagodzi obyczaje

0
Akcja "Kobieta za kierownicą łagodzi obyczaje", Fot: KMP Siedlce

To działania podjęte przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach w dniu 8 marca br. Od rana policjanci podczas prowadzonych kontroli drogowych, wręczali kobietom - kierowcom kwiaty, nagradzając je w ten sposób za właściwą postawę i bezpieczne zachowanie na drodze.

Z okazji Święta Kobiet, jak co roku, policjanci przeprowadzili akcję prewencyjno – profilaktyczną skierowaną głównie do kobiet – kierowców, przypominając jednocześnie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Policjanci rozmawiali z kobietami, zarówno tymi za kierownicą jak i pasażerkami pojazdów, na temat bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi mają nadzieję, że panie będą dawały dobry przykład jako uczestniczki ruchu drogowego.

Jak wynika z analiz to właśnie płeć piękna jest ostrożniejsza za kierownicą niż panowie. Kobiety rzadziej dopuszczają się wykroczeń drogowych niż mężczyźni. Panie nie kryły swojego zaskoczenia oraz zadowolenia. Wczoraj ujawniono w trakcie służby 58 wykroczeń przeciwko przepisom ruchu drogowego, ale policjanci częściej niż zwykle stosowali wobec kierujących pouczenia.