Zapraszamy na kolejne spotkanie osób związanych z branżą IT

0
Spotkanie osób związanych z branżą IT w Siedlcach, Fot: AM

Zapraszamy na 9. spotkanie osób związanych z branżą IT. Spotkanie odbędzie się 15 marca.

Spotkanie odbędzie się 15 marca o godz. 17:30 na Wydziale Nauk Ścisłych UPH, u. 3 Maja 54 (sala 130).

Na początku zaplanowane są 3 prezentacje. Na koniec będzie trochę czasu na networking.

Tematy prezentacji:

1. "Wprowadzenie do Cypress" - Piotr Radzikowski
Cypress (www.cypress.io) to framework do testowania aplikacji webowych. Dzięki niemu napiszemy profesjonalne testy aplikacji webowej w kilka minut, niezależnie od tego, czy będzie to zwykła strona internetowa czy aplikacje typu Single Page App. Piotr wytłumaczy jak napisać profesjonalne testy aplikacji oraz wskaże jakie problemy napotkał i jak udał się mu je rozwiązać podczas wdrażania Cypress w projekcie przy którym pracuje.

2. "Gry są wszędzie" - Bartosz Talma

W krótkiej prezentacji postara się przybliżyć i na przykładach z życia wziętych omówić tematykę grywalizacji. A może gamifikacji? gryfikacji...? Okazuje się, że problematyczna nazwa to na szczęście najmniejszy kłopot przy implementacji w naszym codziennym życiu mechanizmów znanych z gier!

3. "Vagrant - podstawy" - Rafał Połaski

Vagrant jest narzędziem do budowania i zarządzania środowiskami maszyn wirtualnych. Rafał przedstawi zalety i wady tego rozwiązania z punktu widzenia developera. Omówi podstawowe komendy oraz przedstawi przykładową konfigurację tak aby każdy mógł w prosty sposób postawić własną maszynę wirtualną za pomocą Vagranta.

Spotkanie jest bezpłatne. Biletem wstępu będzie zapisanie się na ten event: https://www.facebook.com/events/547678535602221/