W ubiegły weekend Straż Pożarna interweniowała 19 razy

0
Pożar samochodu dostawczego, Fot: OSP Kotuń

W ubiegły weekend (9-11.03) siedlecka Straż Pożarna interweniowała 19 razy na terenie powiatu siedleckiego.

Pożar sadzy w kominie

W piątek 9 marca o godz. 11:40 w miejscowości Mordy na ul. Narutowicza doszło pożaru sadzy w kominie w budynku wielorodzinnym. Przyczyną pożaru było nieprawidłowe użytkowanie komina. Strażacy musieli sprawdzić każdy piec, który znajdował się w budynku. W akcji, która trwała do godz. 13:10, brały udział 3 jednostki Straży Pożarnej: OSP Mordy, OSP KSRG Wielgorz oraz jednostka z Siedlec. W zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał. 

Pomoc Policji oraz pogotowiu ratunkowemu

Również w piątek strażacy pomagali Policji oraz pogotowiu ratunkowemu w zabezpieczeniu miejsca, w którym miało dojść do próby samobójczej. Na szczęście do samobójstwa nie doszło.

W piątek na ul. Świrskiego w Siedlcach strażacy również pomogli pogotowiu ratunkowemu. Tym razem zasłabła chora osoba. 

Natomiast w sobotę (10.03) w Korczewie o godz. 11:30 karetka pogotowia ugrzęzła w błocie. Na pomoc wezwano Straż Pożarną, która pomogła karetce wyjechać. 

Pożar samochodu dostawczego

W sobotę o godz. 2:05 doszło do pożaru samochodu dostawczego w miejscowości Niechnabrz w gm. Kotuń. Na miejsce wezwano dwie jednostki Straży Pożarnej oraz Policję.

Zalane piwnice

W sobotę doszło również do zalania piwnic w miejscowościach Wodynie oraz Łupiny. Strażacy mieli za zadanie wypompowanie wody. 

Pożar śmietnika

W niedzielę (11.03) na ul. Pułaskiego w Siedlcach doszło do pożaru śmietnika. Prawdopodobnie było to podpalenie.