Spektakl "Godzinka spokoju" na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

0
Spektakl 'Godzinka spokoju' na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce

Aktorski popis Pawła Wawrzeckiego, który przez prawie cały spektakl nie opuszcza sceny, marząc o choćby jednej... godzince spokoju...

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 26 maja 2018 roku w godzinach 16:00 i 19:00 na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce. Bilety do nabycia w cenie od 100 zł. Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89.

Czy zdarza Wam się marzyć o świętym spokoju? O choćby jednym weekendzie, niedzieli, wieczorze, nawet godzince tylko dla siebie? Wszyscy to znamy. Ciągle coś się dzieje. Philip (Paweł Wawrzecki) bohater sztuki Floriana Zellera próbuje właśnie wygospodarować 60 minut na przesłuchanie płyty ulubionego wykonawcy jazzowego. Niestety jego żonie akurat zebrało się na poważne rozmowy. To jednak nie koniec komplikacji, bo kiedy wreszcie udaje mu się odprawić małżonkę do innego pokoju, zjawia się polski hydraulik, który wcale nie mówi po polsku, sąsiad ze skargą, syn metalowiec i cała plejada innych nieoczekiwanych gości.

Autorem sztuki jest Florian Zeller współczesny francuski dramaturg, którego twórczość łączy walory lekkich komedii oraz wcale niebłahej i bardzo trafionej refleksji nad naszym życiem. Doskonały tekst, wartkie tempo i brawurowe aktorstwo to największe atuty przedstawienia Kwadratu - zapraszamy!

Informacje o spektaklu:

CZAS TRWANIA (z przerwą): ok. 2 godz.
OBSADA:

  • Philip - Paweł Wawrzecki
  • Natalia - Ewa Wencel
  • Elza - Lucyna Malec
  • Ludwik - Grzegorz Wons
  • Sebastian - Kamil Kula/ Antoni Królikowski
  • Leo - Andrzej Andrzejewski
  • Paweł - Maciej Kujawski/ Andrzej Grabarczyk

Autor: Florian Zeller na podstawie oryginalnego pomysłu Simona Gray'a („Otherwise Engaged")
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia i kostiumy: Wojciech Stefaniak
Producent: Małgorzata Nejman

Spektakl 'Godzinka spokoju' na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce
Spektakl 'Godzinka spokoju' na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce