Spektakl "Nasza klasa w PRL-u II"

0
Spektakl "Nasza klasa w PRL-u II", Fot: Bogusław Skarus

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach zaprasza na spektakl "Nasza klasa w PRL-u II", w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ.

Wydarzenie odbędzie się w środę, 25 kwietnia 2018 roku o godzinie 9:30 i 19:00 w sali widowiskowej "Podlasie" MOK, przy ulicy Sienkiewicza 63. Bilety do nabycia w cenie 20 zł - normalny i 10 zł - szkolny. 

Nasza klasa w PRL-u II to przepełniony humorem spektakl musicalowy ukazujący życie szkoły i młodzieży lat 80-tych na tle wypadków historycznych tamtego okresu. Nasza Klasa w PRL-u II to swoista lekcja historii poparta dokumentalnymi filmami.

Tancerze i wokaliści Alternatywnego Teatru Tańca LUZ wkręcają nas po raz kolejny w pełen absurdów czas PRL-u i stanu wojennego, który także dla młodzieży był okresem trudnego patriotyzmu, pustych półek, strajków, cenzury, rewizji, kartek na żywność, szaroburych podwórek z trzepakiem i... walki o wolność, akademii, pochodów, wieców oraz fantastycznego polskiego rocka. W muzyce i tekstach piosenek polskich zespołów rockowych odnajdywała swoje zagubienie, chaos, lęk... Dzięki niej mogła wykrzyczeć to, o czym nie wolno było mówić głośno.

Pierwsza wersja spektaklu Nasza Klasa w PRL-u powstała w 2008 roku według scenariusza, reżyserii oraz choreografii Joanny Woszczyńskiej z przygotowaniem wokalnym Ady Pogody-Kołodziejak. Spektakl został wystawiony m.in. w Instytucie Polskim w Paryżu z okazji rocznicy ogłoszenia stanu wojennego w Polsce, a 16 września 2017 roku obszerne fragmenty spektaklu wystawiono dla Polonii w Monachium podczas XXII Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury.

  • Scenariusz, reżyseria i choreografia: Joanna Woszczyńska
  • Przygotowanie wokalne: Ada Pogoda-Kołodziejak
  • Aranżacje muzyczne: Marek Matwiejczyk, Krzysztof Chromiński
  • Reżyseria światła: Artur Klepacki
  • Montaż filmowy: Sebastian Gumiński, Andrzej Kułak
  • Trailer: Bartosz Woszczyński

Spektakl 'Nasza klasa w PRL-u II'
Spektakl 'Nasza klasa w PRL-u II'