Oszustka wyłudziła blisko 400 tys. zł. Udawała śmiertelnie chorą

2

Prokuratura zajęła się tą sprawą po doniesieniu złożonym przez dziennikarkę Tygodnika Siedleckiego

Sprawa niespełna 40-letniej kobiety, mamy dwóch synów, poruszyła serca i portfele internautów. W stosunkowo krótkim czasie jej konto w serwisie Pomagam.pl zaczęło zapełniać się pieniędzmi. Agata K. na publikowanych w serwisie YouTube.com filmach ze łzami w oczach dziękowała swoim darczyńcom i nieśmiało prosiła o więcej. Pieniądze miały iść na drogie, nierefundowane leki, chemię. W ciągu prawie 2 lat kobieta wyłudziła ponad 370 tys.zł. 

 

Przyznała się 

W pewnym momencie internauci zaczęli dostrzegać w jej wpisach pewne nieścisłości. Nabrali podejrzeń, których kobieta do dziś nie wyjaśniła. Chodziło m.in. o dokumentację medyczną. Sprawa trafiła do prokuratury po zawiadomieniu dziennikarki Tygodnika Siedleckiego. Agata K. podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Siedlcach przyznała się do winy, czyli do popełnienia oszustwa. - Jak zeznała, nigdy nie leczyła się onkologicznie i nie potrafi powiedzieć czemu zobaczyła, że to jest łatwy zysk - informuje portal SPIN. 
- Kobieta wprowadziła w błąd kilka tysięcy osób. Teraz grozi jej nawet do 10 lat więzienia - informuje kom.Agnieszka Świerczewska z siedleckiej policji.